2014-zastupitelstvo1. ustavující Zastupitelstvo obce Baška proběhlo ve čtvrtek 30. října 2014 od 17 h v místním kulturním domě. Padesátka bašťanů, kunčičanů i hodoňovjanů se přišlo podívat, na volbu nového starosty, místostarosty, Rady obce, finančního a kontrolního výboru. Dostavilo se všech patnáct zastupitelů obce, kteří vzešli z výsledků voleb.

Za KDU-ČSL: RNDr. Martin Čajánek, Ph.D., Ing.Tomáš Břežek, Mgr. Pavel Eliáš
Za ČSSD: Ing. Jaroslav Blahuta, Adam Šotkovský
Za SNK: David Blahut, Ing. Jan Richter, Mgr. Romana Žižková
Za KSČM: Irena Babicová, Pavel Špok, Ing. Radovan Kolek, Jiřina Sýkorová
Za ODS: Ing. Lukáš König, Richard Bayer
Za SNK Baška, Kunčičky u Bašky, Hodoňovice: Ing. Libor Vavřík

Všichni výše uvedení zastupitelé složili slib a dále již probíhala veřejná volba starosty a místostarosty. Pro volební období 2014 – 2018 se starostkou obce stala Irena Babicová a místostarostou RNDr. Martin Čajánek, Ph.D.

Irena Babicová pak ve svém projevu řekla:

Před několika dny vyšel ve frýdecko-místeckém Deníku článek: Netradiční koalice? Lidovci se v Bašce spojí s komunisty. Ano, netradiční koalice byla uzavřena, a to proto, aby byly respektovány výsledky komunálních voleb – t.j. vůle voličů. Nechci, aby nám voličů v obci ubývalo jen proto, že jejich snaha přišla vniveč a zvolení zastupitelé udělali to, co chtějí oni a ne voliči. Byla by to velká chyba a je třeba si uvědomit, že naši voliči zvolili členy Zastupitelstva obce ty občany, kterým věří a vložili jim svou důvěru v lepší život v naší obci. A my je přeci nechceme zklamat. Nebo snad ano? Proto nebojujme mezi  sebou, ale naopak pojďme konečně společně pracovat a Bašku zvelebovat. Jsem ráda, že mám možnost pokračovat v rozdělané práci a věřím, že se mi společně se zvolenými zastupiteli podaří najít společnou řeč při plnění náročných úkolů, které nás čekají. Vždyť naše obec a naší občané si to zaslouží. Ještě jednou děkuji za důvěru a budu se snažit vás nezklamat."

Na programu byla rovněž volba dalších členů Rady obce Baška. Radními se pro toto volební období stávají: David Blahut, Ing. Tomáš Břežek, Ing. Jan Richter.

Provedena byla i volba finančního výboru, kde v uvedeném volebním období budou pracovat: Ing. Tomáš Břežek - předseda, Ing. David Adámek, Pavel Keprt, Ing. Jan Richter, Ing. Jiří Štefek, Petr Volek a kontrolního výboru: Ing. Jaroslav Blahuta – předseda, JUDr. Vladimír Keka, Kateřina Korbášová, Ing. Lukáš König, Ing. Jaromír Václavek, Michal Válek. Sedmý člen finančního i kontrolního výboru bude zvolen na nejbližším Zastupitelstvu obce.

Přejeme starostce, místostarostovi, radním i členům výborů, aby se jim dařila práce pro naše občany, aby našli společnou řeč při řešení jistě náročných úkolů, které je ve volebním období 2014-2018 čekají.