pdf Zpravodaj obce Baška - duben 2021 Populární

Stažení (pdf, 7.30 MB)

2021-04-zpravodaj-baska.pdf

Zpravodaj obce Baška - duben 2021

Zpravodaj duben (4/2021) Na obálce dubnového čísla připomíná Michal Válek, že se pomalu blíží 70. výročí založení Lašského smíšeného pěveckého sboru v Bašce. Po úvodníku paní Dajany Zápalkové přichází tradiční Výběr z usnesení Rady obce Baška. Po upozornění na nedoplatky na místních poplatcích za rok 2021 přichází téma Velikonoc, letos bez liturgií a jarmarku, ale alespoň se svými tradicemi a recepty na typické pokrmy. Blahopřání jubilantům. Nová služba Nextbike se hlásí od 3. března s půjčováním kol. Nadace ČEZ a její granty. Co nepatří do kanalizace? V Bašce žije minimálně 34 Dobrých andělů. RenoFarma Beskyd, a. s. informuje o jarních pracích. Finanční poradna radí a Obecní služby informují. Policie ČR pořádá distanční přednášky a pak radí, jak předcházet problémům s drogami. SmVak píše o Světovém dni vody. Rubrika Vařte s námi prezentuje recepty na velikonoční dobroty. Vzpomínáme na Jiřího Vašinku, prvního starostu Bašky po roce 1989. Něco šplechtů ze Seniorklubu. Blíží se myslivecký duben. Tipy na výlety. Co se dělo v knihovně a pár statistik z Knihovny Baška za rok 2020. Školní družina a Významné dny v roce. Projekt Tajemná místa Bašky stále probíhá. Projekt Příběh staré věci žáků ZŠ Baška také pokračuje. Tak šel čas.