V pátek 6. ledna 2023 se uskutečnil další ročník Tříkrálového turnaje ve stolním tenise o pohár starosty obce Baška. Po dvouleté odmlce obec opět ožila ping pongem. Do Čendy dorazila více jak čtyřicítka soutěžících. K vidění bylo přibližně 150 zápasů a zastoupení měly všechny části naší obce.

Na úvod turnaje organizační tým sportovní komise rozdělil hráče do pěti skupin. Vznikly tak čtyři v kategorii v dospělých a jedna pro děti. Ve skupině na každého čekalo minimálně 6 zápasů. Nejlepší dva postoupili do vyřazovacích soubojů, ve kterých přihlížející mohli zhlédnout velkou podívanou.

,,Hodně vyhraných zápasů a hru fair play“ - popřál před zahájením turnaje všem soutěžícím místostarosta obce Baška Jan Richter, který se sám probojoval až do čtvrtfinále.

Ve vyřazovacích zápasech mohli přítomní diváci zhlédnout téměř profesionální výměny. Nejlepším hráčem letošního ročníku se stal Stanislav Michalák z Místku, který ve finále porazil Pavla Recmana z Bašky. V souboji o 3. místo vyhrál Lukáš Hudeček z Hodoňovic nad Josefem Michálkem z Bašky.

Poháry a věcné ceny v kategorii ,,děti“ si odnesli žáci naší základní školy. 1. místo: Dennis Grassegger, 2. místo Václav Hudeček, 3. místo Dalibor Koval.

Sportovní komise děkuje všem zúčastněným hráčům a příznivcům ping pongu za perfektní atmosféru prvního pátečního večera v letošním roce. Dále poděkování patří Karlovi Karáskovi staršímu za roli hlavního rozhodčího. Za přípravu a realizaci turnaje bych chtěl poděkovat také členům sportovní komise, a to Martině Mílové, Pavlu Eliášovi, Hance Kolomazníkové a Martinu Carbolovi. Poděkování patří také Hostinci U Čendy za výborné zázemí.

Martin Ogořalek, předseda komise pro sport, školství a práci s mládeží

Foto: Klára Mílová

Tříkrálový turnaj ve stolním tenise (2023)