V sobotu 11. června se obloha zbarvila do krásné modré oblohy, na kterou vykouklo sluníčko v celé své kráse a SDH Baška začala připravovat vše na druhý ročník Pohádkové cesty kolem Bašky.

Zatímco se chystaly všechny stánky, vynikající buchty a zákusky, které připravili rodiče mladých hasičů, a také skákací hrad nebo technika. Rodiče a děti si oblékli opět velmi krásné masky pohádkových postav a připravili stanoviště kolem celé přehrady Bašky, na kterých mohly soutěžit nejen děti z naší obce, ale i z okolí.

Start začal v 15 hodin. Děti se zaregistrovaly a vydaly se na dobrodružnou trasu, kde je čekalo celkem osm stanovišť.  Mohly potkat například Indiány, vodníky, večerníčka nebo Boba a Bobka a mezi úkoly, které plnily, bylo třeba skládání puzzlí, překážková dráha, skákání v pytli a další.

V cíli na všechny čekala sladká odměna, taneční soutěž, kde si někteří odvážlivci mohli i zazpívat, překážková dráha zakončená vodním útokem a skákací hrad. Rodiče se mohli občerstvit u grilu a zapít žízeň čepovanými nápoji.

Atmosféra byla příjemná, děti velmi šikovné. Zaregistrovalo se jich víc než 200.

Velké poděkování patří sponzorům (Saft Ferak, Royal Cargo, Bombus energy), Obci Baška, mladým hasičům i jejich rodičům, bez kterých by se akce neobešla, hasičům z Lískovce a také místním hasičům, kteří pomohli s organizací.

Těší nás zájem veřejnosti o Pohádkovou cestu a už nyní se těšíme na další ročník!

Redakce SDH Baška

Foto archiv SDH Baška