CSUV období od 6. února do 5. června 2016 organizuje Český statistický úřad na území celé České republiky výběrové šetření o životních podmínkách domácností (Životní podmínky 2016). Cílem je získání dlouhodobě srovnatelných údajů o sociální a ekonomické situaci v celkem 32 zemích Evropy a získání dat pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.

Náhodným počítačovým výběrem bylo vybráno celkem 10 916 domácností v celé zemi a do šetření budou zahrnuty všechny osoby, které mají v dané domácnosti obvyklé bydliště.

Pracovníci, provádějící toto šetření, se budou prokazovat:
- průkazem tazatele,
- příslušným pověřením, vydaným Krajskou správou ČSÚ, společně s občanským průkazem, nebo průkazem zaměstnance ČSÚ.

Získané údaje jsou ve všech fázích zpracování anonymní a jsou důsledně chráněna podle přísných požadavků zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, a podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Občané oslovení zaměstnanci ČSÚ se mohou s dotazy obracet na pracovnici Krajské správy ČSÚ pověřené řízením šetření Životní podmínky 2016, paní Ing. Evu Kramolišovou, tel. 595 131 212, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.