cendaspolek-logoKdo přišel, pobavil se, zatancoval, nelitoval, že byl u toho! A to byla ta nejlepší odměna pro pořadatelé, kterými byli hodoňovický Čendaspolek a místní fojt.

2014-maskarni-010
Je pravda, že některým návštěvníkům sálu mohla trochu znepříjemnit vstup do hostince skupinka bezdomovců, kteří se zde před začátkem bálu usadili a prosili příchozí o příspěvek na děti umístěné v dětském domově (Ano, byla to recese a bezdomovci byli součástí soutěžících masek zmiňovaného bálu). Ale ani tento moment nepokazil příchozím maškarám vstup do sálu a následnou dobrou zábavu. K tomu jim jistě pomáhala hudební skupina Blankyt, která nejen skvělou hudební produkcí, ale i kostýmy, brilantním hudebním doprovodem přehlídky masek, následně pak při vyhlašování výsledků této soutěže, napomohla k hladkému průběhu soutěží a celkové zábavy. Za to patří hudebníkům, rovněž oblečeným v zajímavé dobové kostýmy, poděkování.

Hosté bálu shlédli i vystoupení taneční skupiny Old town swing ze Starého Města, potěšili se z výher v soutěži o ceny, která díky štědrým sponzorům byla opravdu bohatá.

O příjemné prostředí s dobrým jídlem, pitím se postaral „Čendolymp“ – obsluhující personál hostince U Čendy, pro tuto příležitost se z nich stali bohyně – vína, piva, medoviny a pod dohledem ČendoZea a jeho choti ČendoHery obsluha probíhala k plné spokojenosti návštěvníků.

A kdo si odnesl ty nejvyšší vavříny za nejoriginálnější masky? Zvítězili již zmínění „bezdomovci“, kteří se zde cítili velice dobře, byli v teple, zdálo se, že jim nic nechybělo! Druhé místo patřilo záhadné „polednici“ – nebyla ani o berličce, ani „hnáty neměla křivé!“

O třetí místo se podělily sladká „batolata“ s „Čendolympem“, a originální byla jistě maska „Jaruny Blažkové z místního JZD“, která se na parketě v sále skutečně odvázala a dobře se pobavila. Byla zde k vidění spousta vtipných masek od upírky, piráta, ohnivé ženy, paní zima a kolegyně léto, bavili se „důchodci ze Stařiča“ Hipies, večernice, Beruška atd.

Přijeli jsme na maškarní bál tady do Hodoňovic z Nového Jičína, protože pod rouškou masky zahodíme každodenní starosti a můžeme být veselí. A to je v dnešní uspěchané době třeba,“ řekl návštěvník bálu, který nechtěl být jmenován.

Tak do masek se můžete ještě navléct 1. března a přijít se bavit na hodoňovický Masopust – jste srdečně zváni!

2014-maskarni-001
2014-maskarni-003
2014-maskarni-004
2014-maskarni-007