tanecniV čem byl nový? Tento rok došlo ke spojení tradičního obecního plesu se školním kloboukovým a na jeho organizaci se podílela jak obec tak zaměstnanci školy. A zdá se, že toto propojení nebylo špatné, svědčil o tom zcela zaplnění bašský kulturní dům.

V mrazivém pátečním večeru do vyzdobeného sálu přicházeli rodiče žáků místní základní školy, ale i občané, kteří se chtěli bavit a zatancovat si při hudební produkci skupiny Impuls. Zpestřením jistě byly mnohdy velice apartní klobouky či kloboučky na hlavách dam, ale i pánů. Nechyběla módní přehlídka klobouků zapůjčených z Tonaku Nový Jičín, které předvedl na parketě v sále hodoňovický Čendaspolek v choreografii Evy Šťastné. A že bylo co obdivovat!

Jsem nadšená z předvedených modelů, mohli jsme vidět klobouky od těch, které jsou určeny pro slavnostní příležitost, přes barety k dennímu nošení, ale i nádherné doslova „vílí" klobouky. I pánové nepřišli zkrátka, předváděné pánské modely byly skutečně „in"," rozpovídala se jedna z organizátorek plesu Taťána Bujnochová.

2014-bastansky-ples-001
2014-bastansky-ples-002
2014-bastansky-ples-003
2014-bastansky-ples-004

Na plese vystoupily se svým tanečním uměním i děti z tanečního kroužku při místní ZŠ, které trénují Simona Švrčková a Tomáš Hošek, dále pak i pokročilejší tanečníci z Hoškova frýdeckého tanečního kroužku. Všechny předvedené tance doslova nadchly přítomné hosty v sále, zvláště pak závěrečné latinskoamerické paso doble v podání Johanky Koudelové a Adriana Bureše. Moderátoři večera manželé Febrovi děkovali malým tanečníkům a vyslovili přesvědčení, že o mnohých z nich jistě brzy uslyšíme, a to o jejich úspěších v tanečních soutěžích.

Ještě jednou událostí byl tento Bašťanský kloboukový ples výjimečný. Hned při jeho zahájení starostka obce Bašky Irena Babicová představila hostům v sále projekt s názvem „Škola bude – aneb Baška sobě", kde se jedná o Přístavbu a rekonstrukci základní školy Baška včetně výstavby tělocvičny. Pro tento účel bude zřízen i nadační fond, kam budou moci přispívat nejen občané Bašky, spolky, organizace, ale všichni ti, kteří věří, že nová škola v Bašce bude.

Do brzkých ranních hodin se bavili hosté na sále, mohli se občerstvit chutnou večeří, napečenými domácími dobrotami, či si s přáteli vypít sklenku vína nebo moku ostřejšího v baru. Nechyběla ani soutěž o ceny, do které přispěli místní podnikatelé, spolky, občané, za což jim patří poděkování.

Plesová sezóna v Bašce začala. Přijměte pozvání i na další neméně zajímavé plesy, bály, veselice. A dobře se pobavte!

2014-bastansky-ples-006
2014-bastansky-ples-007
2014-bastansky-ples-008
2014-bastansky-ples-009