CEZ_nadace

Přechod v obci Baška před budovou obecního úřadu k ZŠ Baška byl vybrán do projektu "Osvětlíme přechody" společnosti ČEZ. Hlasujte pro náš přechod, zvýšíme šanci k realizaci.

Baska-prechod

Tento přechod je součástí seznamu 70 rizikových přechodů v ČR, které z hlediska bezpečnosti silničního provozu nutně potřebují osvětlit. Tento seznam vypracovala jednotlivá krajská ředitelství policie ČR v březnu 2013 pod záštitou Policejního prezidia České republiky.

V každém ze sedmi regionů ČR (dle distribučního členění ČEZ) bude veřejnost vybírat ze seznamu 10 přechodů. Spolu s doporučením odborné komise takto vybereme 5 přechodů v každém z distribučních regionů, tedy celkem 35 přechodů napříč Českou republikou. Všechny tyto vítězné přechody budou následně osvětleny za finančního přispění Skupiny ČEZ. Město či obec, kterému vítězný přechod náleží, takto získá přímou finanční podporu od Skupiny ČEZ na kompletní osvětlení či přisvětlení dle aktuálního stavu a platných norem.

Největší šanci na nové bezpečné osvětlení přechodu pro chodce budou mít taková města a obce, která v rámci projektu „Vaše volba 2013“ získají co největší podporu laické i odborné veřejnosti a hlasování podpoří sami starostové.