Oblíbené kotlíkové dotace jsou opět zpátky. Odtopeniste 1. 2. 2016 mají obyvatelé Moravskoslezského kraje možnost žádat o dotaci z Operačního programu Životní prostředí, konkrétně se jedná o projekt s názvem „Kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji“.

Dotace poskytnuté občanům Bašky mohou dosáhnout výše 85% způsobilých nákladů vynaložených na výměnu stávajícího kotle. Na zasedání Zastupitelstva Obce Baška dne 10.12.2015 nebylo schváleno poskytnutí příspěvku obcí.

Předmětem dotace je výměna zdroje tepla na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech za:

-          kotle na pevná paliva emisní třídy 5+,
-          plynové kondenzační kotle,
-          tepelná čerpadla,
-          instalace solárně-termických soustav pro přitápění nebo přípravu teplé vody.

Předmětem podpory nebude výměna:

-          stávajících kamen,
-          stávajícího kotle s automatickým přikládáním paliva,
-          výměna stávajícího kotle, která byla podpořena z programu Zelená úsporám, Nová zelená úsporám a společných programů na výměnu kotlů realizovaných Ministerstvem životního prostředí a kraji.

Veškeré informace k podmínkám získání dotace naleznete na stránkách www.lokalni-topeniste.cz, kde je k dispozici webová kalkulačka pro informativní výčet výše dotace dle zadaných údajů a výpočet úspory nákladů na vytápění po výměně zdroje vytápění, nebo na „kotlíkové“ lince 595 622 355.

Dne 30.11.2015 od 13 hodin proběhne na Magistrátě města Frýdku-Místku konzultace s pracovníky Krajského úřadu ke kotlíkovým dotacím.

Přílohy ke stažení:

Alokace a předpokládané termíny

Základní podmínky pro fyzické osoby

Výše podpory a způsobilé výdaje

Pravidelně aktualizovaný seznam výrobků a technologií, které bude možné pořídit místo starého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním v rámci kotlíkových dotací

Prioritní podporované území