dog-excrementJdu si takhle na procházku po novém, krásném chodníku v Kunčičkách, užívám si bezpečnou chůzi, nemusím uskakovat před bláznivými šoféry, kochám se okolím… Prostě idylka. Najednou cítím na podrážce svých bot něco měkkého, mazlavého, v nose mě zašimrá ne zrovna libá vůně. Zastavím, kouknu se a ejhle! Několik metrů před sebou vidím osobu s poskakujícím hafanem na vodítku a je mi hned jasné, odkud vítr vane. Přesněji odkud hromádka spadla.

Říká se, že šlápnout do onoho produktu (nejen) psích organismů přináší štěstí, ale jsou situace, kdy je to krajně nemilé.

Najde se mnoho pejskařů, kteří mají nepočítaně důvodů, proč psí exkrementy nesbírají. Bolí je záda a klouby, tudíž se neohnou, nikde nejsou koše a pytlíky, platí poplatek, tak ať si to uklízí obec a tak dále. Na každý tento problém se dá najít snadno řešení.

Je pravda, že koše ještě nejsou nainstalovány, obec se chystá v nejbližší době tento nedostatek odstranit, ale ani to nebrání po pejscích uklízet. Mikrotenových sáčků od pečiva či zeleniny má jistě doma každý dost, takže si je na příští venčení můžete vzít s sebou. Pokud se kvůli chybějícím košům stydíte promenádovat s nadílkou v sáčku v ruce, zkuste se na to podívat z jiného úhlu – sbírání psích výkalů je součástí péče o Vašeho mazlíčka a starost o něj přece ostuda není. Ani ohleduplnost ke svému okolí. Ostuda je naopak nechat to tam ležet.

S bolavými zády a klouby hravě pomůže sběrač s rukojetí. I když máte malého pejska, nemyslete si, že jste z obliga. Určitě sami uznáte, že se spíše vyhnete pořádné hromadě dogy než nepatrnému bobečku čivavy. Služby Obce také nemohou ihned přiběhnout pokaždé, když to na psíka přijde.

Je to na svědomí každého pejskaře, aby se o svého miláčka postaral, jak se sluší a patří, a také to patří ke slušnému chování.

Na závěr přidám upozornění, že šlápnutím do psí hromádky si můžete přinést domů s největší pravděpodobností nevítaného hosta – škrkavky. Teď záleží jen na Vás, jak se k problému postavíte...