thumb_Bastanska-sestkaVe spolupráci s TJ Slezan Frýdek-Místek, oddílem atletiky, jsme letos 3. října pořádali již druhý ročník běžeckého závodu Bašťanská šestka. U přehrady Baška se za nádherného slunečného počasí sešlo v sobotním dopoledni rekordních 361 vyznavačů aktivního pohybu, aby si vyzkoušelo svou fyzickou kondici. Nejprve v krásném prostředí zdejšího kempu bojovalo 248 dětí a pak v hlavním závodě vyrazilo na okruh kolem přehrady 40 žen a 73 mužů.

2015-bastanska-6-567
Sváděly se zde velké souboje ve všech kategoriích, vždyť pro nejlepší byly připraveny medaile, diplomy a pro dospělé i finanční odměny. Speciální cenu pro nejrychlejšího občana naší obce si vybojovala na trati dlouhé 3 km Markéta Pastorová a na 6 km trati Michal Břežek – všem vítězům gratulujeme (xls výsledková listina ke stažení - 82.50 Kb ). Ale litovat nemuseli ani ostatní, na všechny totiž čekala nakonec bohatá tombola s pěknými cenami.

Jménem pořadatelů tohoto závodu, bych chtěl poděkovat všem sponzorům za finanční pomoc a věcné ceny, které udělaly radost vylosovaným závodníkům. Velký dík patří též všem, kteří se podíleli na zabezpečení zdárného průběhu akce, ať už to byli členové atletického oddílu nebo naši občané. Vynikající sportovní atmosféru vytvořili všichni diváci, kteří přišli podpořit své „favority“.

Budeme rádi, když nám svou přízeň zachováte i v příštím roce, kdy proběhne 3. ročník běžeckého závodu „Bašťanská šestka“, který se bude konat tradičně týden po pouti v sobotu 1. října 2016.