Už třetím rokem mohou občané Bašky využívat frýdeckomísteckou MHD. Počet přepravených cestujících za rok 2015 dokazuje, že zájem místních není zanedbatelný. Je pochopitelné, že jsou situace, kdy to bez auta prostě nejde, ale ruku na srdce, kolik z těchto situací je opravdová nutnost a kolik jen naše pohodlí?

Do obce zajíždějí celkem čtyři linky. Nejvyužívanější je linka č. 3, která projíždí obcí nejčastěji (zpravidla v půl hodinových intervalech v obou směrech). Následuje linka č. 14., představující pohodlné spojení s Frýdkem a Janovicemi.

Linky 17 a 19 navzdory tomu, že jejich průjezdy obcí nejsou zdaleka tak časté, mají z hlediska množství přepravených cestujících rovněž své opodstatnění.

Frekvence cestujících na linkách MHD obcí Baška v období 1. 1. – 31. 12. 2015

Číslo linkyTrasaPočet cestujících
3 Hodoňovice, Kamenec – Kunčičky u Bašky, U Stonavských 236 172
14 Baška, žel. st. – Baška, střed 54 822
17 Hodoňovice, Kamenec – Kunčičky u Bašky, U Stonavských 10 008
19 Hodoňovice, Kamenec – Kunčičky u Bašky, U Stonavských 19 734

Občané mnoha jiných obcí nemají možnost jezdit autobusem, kdy jediný náklad je pořízení čipové karty a pak její dobití za korunu jednou ročně. Buďme proto rádi za tuto příležitost.

Využíváním městské hromadné dopravy ulevíte nejen přírodě, ale i vlastní peněžence.