Starostka a místostarosta Bašky se ve středu 13. dubna 2016 sešli s bašťanskými oceněnými dárci na Slavnostním setkání v malé zasedací místnosti obecního úřadu, aby jim poděkovali za jejich dárcovství a předali malé dárky. Došlo i na zápis do obecní Pamětní knihy, na spoustu dotazů ohledně dárcovství, ale i z jejich soukromí.

Důležitost krve jako nepostradatelné součásti života není potřeba popisovat.

Dobrovolníků, kteří se rozhodnou darovat krev, je u nás stále nedostatek. Mnozí lékaři vidí problém v tom, že si lidé neuvědomují důležitost dárcovství krve dřív, než se jich přímo dotkne. Český červený kříž a celá řada neziskových organizací tak neustále veřejnosti připomíná důležitost bezplatného darování krve. Přidávají se k nim často i sportovci a další známé osobnosti, kteří si uvědomují důležitost darované krve a její uplatnění v medicíně. Za nedostatkem krve totiž často stojí nejrůznější úrazy, které se stávají dnes a denně.

Krev nelze uměle vyrobit. V průměru dostane každý občan za svůj život 4x krevní transfúzi a 12x preparát vyrobený z krve! S rozvojem dalších léčebných metod roste stále i potřeba krve získávané od dárců. Proto Obec Baška přijala s velikým potěšením zprávu pobočky ČČK ve Frýdku-Místku o dobrovolných dárcích naší sloučené obce. Vážíme si, že mezi námi jsou čestní dárci krve, vždyť právě na jejich pochopení závisí životy druhých. Možná již dnes či zítra bude právě jejich krve potřeba.

Budu se těšit, že se i příští rok sejdeme s dalšími oceněnými dárci naší obce. Jsem vděčná, za příklad, který dáváte dalším lidem“ rozloučila se starostka obce Baška Irena Babicová.

Ocenění dárci:

Bronzová medaile za 10 bezpříspěvkových odběrů krve

VĚNTUS Václav

Hodoňovice

Stříbrná medaile za 20 bezpříspěvkových odběrů krve

BOHÁČ Tomáš

DOSTÁL Zbyněk Ing.

GARBOVÁ Jana

Baška

LEPÍKOVÁ Kamila

Kunčičky u Bašky

Zlatou medailí za 40 bezpříspěvkových odběrů krve nebyl nikdo oceněn v obci Baška.

Zlatý kříž 3.třídy za 80 bezpříspěvkových odběrů krve

ČEČOTKA Josef

Baška

SZALBOT Marcel