Starosta obce Baška otevřel evakuační místo pro obyvatele obce, které se nachází v budově Školičky v Hodoňovicích čp. 100 naproti Hostince u Čendy. V případě zájmu o dočasný azyl nebo krátkodobé ubytování v tomto centru, prosím, volejte tel. 733 525 991 p. Karla Bernátková.

V případě, že povodňová vlna zasáhla i Váš majetek a nejste schopni svými silami odčerpávat vodu, můžete využít pomoci našich dobrovolných hasičů.

V Hodoňovicích volejte:
tel. 776 824 130 p. Libor Pavelek

V Bašce a Kunčičkách u Bašky volejte:
tel. 731 414 489 p. Lukáš Handrejch
tel. 775 862 041 p. Miloš Teda.

* Přednostně bude poskytována pomoc občanům, kde jsou zatopeny plynové kotle, tepelná čerpadla, fotovoltaické systémy a další obdobná zařízení.

* Jakmile budou vyřešeny prostory s výše uvedeno technikou, budou hasiči pokračovat v odčerpávání dalších sklepních prostor.

* Naposledy budou řešeny zatopené příjezdové komunikace a laguny na pozemcích.

Upozorňujeme všechny občany, že jednotka SDH z Bašky může být odvolána k řešení kritičtějších situací v regionu.
Prosíme všechny občany o trpělivost.