Víte, že v Bašce máme svou Včelařskou naučnou stezku?

Byla slavnostně otevřena v sobotu 13. června 2020. Stezka se skládá z odpočinkového stanoviště, což je stylový dřevěný altán, v jehož okolí jsou umístěny informační panely, kde se návštěvníci dočtou řadu zajímavostí z historie včelařství a základní informace o včele medonosné.

Včelstvo je v podstatě takový super organismus, který přežívá v nezměněné podobě na naší planetě už milióny let a každá včela v něm hraje svou důležitou roli. Kterými členy je takové včelstvo tvořeno a jak společně fungují - o tom všem se také návštěvníci z informačních cedulí mohou něco dozvědět.

„Stezka je nyní veřejně přístupná a budeme rádi, když se stane místem odpočinku a přinese návštěvníkům nejen poučení, ale pomůže jim třeba i najít si nového koníčka,“ říkají jednohlasně Martin Carbol a Monika Navrátilová, kterým se podařilo svůj nápad s Včelařskou naučnou stezkou realizovat. „Rádi bychom poděkovali všem, kteří se na vybudování tohoto výjimečného místa podíleli, Obci Baška a všem přátelům, kteří nám pomohli s organizací celého dne a také návštěvníkům za návštěvu a podporu,“ dodává Monika N.

Stezka vznikla za podpory MAS Frýdlantsko-Beskydy a Obce Baška.

Redakce Zpravodaje Baška