Místní akční skupina (MAS) Frýdlantsko-Beskydy z.s., která je iniciátorem výzev pro rozvoj obcí, místních podnikatelů i různých neziskových organizací v našem regionu, jež mají sloužit k rozvoji venkova cestou zapojení místních subjektů, vyhlásila i v loňském roce několik zajímavých výzev. Této příležitosti se chopil i hodoňovický Čendaspolek, kdy podaný projekt – Zvýšení kvality kulturních a společenských akcí v Hodoňovicích - pokryje 80% nákladů. O jaký projekt se jedná?

Předmětem žádané dotace bylo pořízení 10 ks stolových sestav z masivu – lavic s opěrkami - pro větší komfort prožití volného času při akcích Čendaspolku. Kdo zná Hostinec U Čendy v Hodoňovicích, ví, že nabídka programů, které zde Čendaspoláci během roku pořádají, je poměrně pestrá – Hodoňovický masopust, Country bál, Dětský den, Loučení s prázdninami, Krmáš, tradiční pečení, koncerty místních muzikantů a skupin… atd. Zmiňovaných akcí se zúčastňují i rodiny s dětmi, je kladen důraz na udržování místních kulturních tradic, což podporuje i Obec Baška, jejíž součástí Hodoňovice jsou.

Už nyní se těšíme, že si návštěvníci na nejbližší venkovní akci Čendaspolku budou moci doslova „hovět“ na pohodlných lavicích s opěrkami, prožijí zde pohodové chvíle s rodinou či přáteli při dobré zábavě a občerstvení. Díky dotacím z MAS Frýdlantsko-Beskydy tak poměrně „malé“ Hodoňovice si dokázaly říct o dílek financí, které naše „MASka“ dokáže z prostředků EU nabídnout vesnicím v regionu. Děkujeme…

MAS Frydlantsko Beskydy