O pár let později měli touhu zkusit si pohádku a vyzkoušet si zahrát také pro dětské publikum. Opět si upravili jednu hodně starou pohádku a znovu přišla na řadu docela nelehká práce, pokusy o úpravy a přepracování na potřeby bašťanského souboru.
Po úpravě textu, připsání některých postav a celkovém doladění scénáře ji naši herci nastudovali a nejen dětem představili krásnou pohádku pod názvem Čarodějnice na vdávání. Měla moc velký úspěch, o čemž vypovídalo i to, že po jejím zhlédnutí děti dokonce věřily, že umíme čarovat.
Po pohádce se opět chtěli divadelníci vrátit ke komedii. Tento žánr jim přijde nejvíce vhodný pro odlehčení leckdy náročných dnů nás všech. Jednoznačně odhlasovali Slavičí dům. Všem učaroval především prostředím, ve kterém se komedie odehrává, protože právě prostředí blázince nabízelo širokou škálu kreativity a volnosti projevu.
Bašťanský divadelní soubor se po sedm let své existence vyvíjel i po personální stránce. Někteří si zahráli jen chvilku, někteří se přidali později, nicméně počet členů se pohybuje mezi 12–17. Aktuálně je 16 členů. Za dobu fungování souboru si už i dokázali vypěstovat následovníky, a tak ve Slavičím domě byly k vidění kromě nových tváří i některé z dětí herců - a že opravdu mile překvapily! Při přípravě představení se obvykle všichni scházejí jednou týdně. Na zkoušky využívají především prostor bašťanského kulturního domu, který k tomuto účelu zapůjčuje Obec Baška, za což jí děkujeme.