Vážení zákazníci!

V našem zimním čtvrtletníku přinášíme samostatný článek, který popisuje změny, které ministerstvo financí přijalo v oblasti cenové regulace pro stanovování vodného a stočného a které jsou implementovány do fungování vodárenských společností.

Publikujeme také materiál, který popisuje, jakým způsobem by lidé měli pečovat o své vnitřní vodovody, aby jim doma tekla kvalitní pitná voda.

Věnovali jsme se také průzkumu zákaznické spokojenosti, který SmvaK Ostrava realizovaly na podzim loňského roku opět po dvou letech. Příjemným faktem pro nás je, že výsledky jsou velice pozitivní a příznivější než při minulém měření.

Přinášíme i další zajímavá zjištění z průzkumu: například to, že balenou vodu si častěji kupují lidé na Karvinsku, naopak kohoutkovou vodu preferují více na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku.

Jako obvykle jsem se zastavili u zajímavých a významných investičních projektů, které byly s koncem stavební sezóny dokončeny. Shrnujeme také investiční plán pro rok 2022, kdy do vodárenské infrastruktury v regionu poputují rekordní prostředky přesahující v součtu investic a oprav jednu miliardu korun.

Generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička zdůraznil význam dodávek pitné vody a odvádění a čištění vody odpadní během krizové situace a přinesl výhled do dalšího období.

Významná část vydání je věnována odpovědnosti SmVaK Ostrava za život lidí v regionu díky podpoře neziskových organizací.

A přinášíme také zajímavé příběhy, které pomáhají lidem a přírodě, nebo prostě jen činí život příjemnější a způsobují radost.

Stáhněte si magazín SmVaku Z první ruky ve formátu pdf.

Mgr. Marek Síbrt

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.

www.smvak.cz