Prestižní ocenění "O keramickou popelnici" získávají obce, jejichž občané nejlépe třídí komunální odpad. Jednu takovou "keramickou popelnici" získala i obec Baška, která se umístila na krásném 4. místě v kategorii obec 2501 - 15 000 obyvatel a zároveň získala poukaz na 66 sad tašek na třídění odpadů.

Ocenění obcím předali 30. května 2019 na ceremoniálu v Novém Jičíně zástupci Moravskoslezského kraje a společností EKO-KOM, ASEKOL a ELEKTROWIN.

Do každoroční soutěže, pořádanou Moravskoslezským krajem s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s., bylo zapojeno všech 300 obcí a měst Moravskoslezského kraje. V samotné souteži se hodnotila vykazovaná data v systému EKO-KOM. Šlo hlavně o množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Hodnocena byla také i hustota sběrné sítě.

Milí spoluobčané, děkujeme, že nám pomáháte třídit odpad, jen tak dále - má to smysl.

Přehled nejlepších obcí a měst v soutěži O keramickou popelnici:

Obce do 2 500 obyvatel

Obce od 2 500 do 15 000 obyvatel