Končící podzim a blížící se zima je pro nás asi tím nejméně oblíbeným časem z celého roku. Ale než se nadějeme bude tady Lucie, "která nám noci upije" a zase bude veseleji. Doufejme také, že se předpovědi o kruté zimě nenaplní.

„Skálu drtí voda - lidskou pospolitost pomluvy"

Je to právě již zmiňovaný svátek Lucie (úterý 14. prosince) den, na který připravujeme již tradiční předvánoční posezení s malým pohoštěním a dárečkem. Chtěli bychom nabídnout našim členům alespoň chvíli zklidnění, které v předvánočním shonu všichni tak moc potřebujeme. Určitě nám k němu přispějí i děti z kunčické mateřské školy svým vystoupením, na které se moc těšíme. Budeme velice rádi, když se s našimi členy setkáme v co možno největším počtu.

Nemohu nezmínit také to, co jsme našim členům, příznivcům a občanům Bašky, Kunčiček u Bašky i Hodoňovic v posledním týdnech nabídli. Ani se to nechce věřit, ale náš Seniorklub má za sebou již patnáct let bohaté činnosti. Oslavili jsme toto výročí na slavnostním setkání našich členů. Bylo to velice milé setkání, obohacené nejenom zákuskem a kávou, ale také hudebním vystoupením pana Vlčka, který nám přispěl k hezké atmosféře celého odpoledne, při kterém jsme si nejenom zavzpomínali na prožitá léta, která provázela dění našeho Seniorklubu, ale také minutou ticha uctili památku těch našich členů, kteří již mezi námi bohužel nejsou - není jich málo.

Neúnavný a obětavý organizátor našich tradičních turistických vycházek a výšlapů pan Bedřich Šnyta pro nás v říjnu připravil turistickou procházku, která tentokráte směřovala z Frýdlantu nad Ostravicí do Malenovic a zpět. V listopadu se naši členové měli možnost projít, ne po břehu bašťanské přehrady, ale tentokráte naším cílem byla přehrada Olešná. Počasí nám přálo, a tak všichni, kteří se zúčastnili byli nadmíru spokojeni.

Za kulturním vyžitím jezdíme také do Ostravy. Tentokráte jsme shlédli vynikající operetní představení Johanna Strausse Netopýr. Neopomíjíme ani nabídku kulturních programů pořádaných v Bašce. Velice se nám líbilo Slavnostní odpoledne, které spolu s Obcí Baškou připravili členové Lašského smíšeného pěveckého sboru, konalo se na počest 100. výročí nedožitých narozenin čestného občana Bašky českého pěvce Eduarda Hakena.

Každá aktivita, ať sportovní nebo kulturní, nám pomáhá k tomu, i když jsme trápeni různými neduhy a starostmi, tak alespoň na chvíli přijdeme na jiné myšlenky, které nám dají zapomenout na naše starosti a trápení, které jistě nejednoho z nás provázejí, prostě život se musí brát tak, jak je.

A na závěr se chci omluvit panu Karlu Plachému, ano byl to on, který nám zajistil tak perfektně opečené buřty, pro naše tradiční podzimní setkání, omlouváme se a děkujeme, buřty byly opravdu skvělé!!! Omylem nebylo toto poděkování uveřejněno v našem článku ve Zpravodaji Obce Baška. K omluvě a poděkování se připojuje i redakce Zpravodaje Bašky.

Velice bych přála nám všem, abychom nastávající zimní dny prožili bez komplikaci ve zdraví a pohodě.

Přeji Vám příjemné a klidné a spokojené prožití blížících se Vánoc. A nezapomeňte, že tak jak tomu je každoročně, tak i letos Vám nabídneme již tradiční turistickou procházku, bude mezi vánočními svátky, určitě Vás o podrobnostech budeme ještě informovat.