2015-seniorklub-oslava-009
Doslova žhavá sobota 18. července 2015 připravila mnohým bašťanským seniorům velké dilema – přijít na oslavy do zahrady seniorklubu v Kunčičkách či ne a raději se chladit doma? Téměř stovka seniorů se rozhodla přijít, aby se pobavila s přáteli a užívala si svého svátečního dne.

Venkovní prostory byly připraveny pro příjemnou zábavu i občerstvení, laviček bylo dostatek, velké slunečníky skýtaly stín. Pan Jan Blahut už od dopoledních hodin griloval sele, které seniorům věnovalo Beskyd Agro a.s. Palkovice. I taneční parket byl připraven, ale bohužel, nikdo se v tom horku neodvážil tancovat. Program slavností otevřela starostka obce Baška Irena Babicová, která všechny přítomné přivítala, nastínila průběh odpoledne a popřála seniorům do dalších let hodně krásných chvil strávených při společných akcích a setkáních. Předsedkyně seniorklubu Ludmila Dobrozemská poděkovala Obci Baška za veškerou podporu, kterou seniorům věnuje a věří v další spolupráci.

Poté následovalo vystoupení Havířovských babek, které sklidilo u našich seniorů opravdu úspěch. Mnohdy se zapojovali do zpívání a tleskali jim za jejich úsměvný program.

Havířovské babky si pro nás připravily skutečně pěkné vystoupení, myslím, že se všem líbilo, možná jejich nářečí nebylo někdy všem srozumitelné. Ale co na tom, bylo veselé!"- ohodnotila pásmo zpěvů a mluveného slova vystupujících „babek" Antonie Naisarová.

Pak už se zábavy ujali „hoši od Studny" – Milan Cyrus a Ladislav Kokeš, kteří svým hraním a zpěvem dokáží pobavit doslova všechny věkové kategorie. Když své hraní po sedmnácté hodině ukončili, harmoniky se chopil Josef Kokeš, který hrává na mnoha akcích seniorů.

Po hlavním programu se začalo porcovat upečené sele, které opravdu chutnalo. Bonusem jistě byly velké dorty upečené k této slavnostní příležitosti cukrářkou Bronislavou Blahutovou, do jejichž krájení se pustily starostka obce s předsedkyní seniorklubu a místostarosta Bašky Martin Čajánek je pak roznášel s některými seniorkami všem přítomným. A k tomu byla ke koupi turecká kávička, takže sladké pokušení bylo dokonáno. K občerstvení také byly koláče, klobásy, ale v tom horku bylo třeba pít – čepované pivo, ale i víno bylo k osvěžení, voda jistě nechyběla.

2015-seniorklub-oslava-001
2015-seniorklub-oslava-002
2015-seniorklub-oslava-003
2015-seniorklub-oslava-004

Senioři ve vestibulu budovy Seniorklubu vystavovali fotografie ze své činnosti, které poutaly pozornost hostů, protože si připomněli, kolik akcí a příjemných chvil spolu za uplynulá léta zažili. Proběhla i vědomostní soutěž v režii paní starostky a místostarosty, kdy ze soutěžního klání mezi mužstvem žen a mužů vyšly vítězně ženy. Ocenění nechybělo! Nezapomnělo se ani na tombolu, kde hlavními cenami bylo studium na seniorské akademii - na Vyšší odborné škole Goodwill ve Frýdku-Místku – jistě zajímavé ceny, takže držíme palce výhercům, našim seniorům, při dalším svém vzdělávání.

Co říci závěrem? Je určitě chvályhodné připomenout si jakékoliv obecní výročí, ať už to nyní bylo 20 let založení Seniorklubu Baška. Vždyť to je příležitost k setkávání občanů, k pobavení se, což jistě přispěje všem přítomným k dobré pohodě, příjemné náladě. Takže poděkování patří Obci Baška a všem dalším, kteří se na úspěšném průběhu akce podíleli.

2015-seniorklub-oslava-006
2015-seniorklub-oslava-007