Kola-pro-Afriku V neděli 22. července zahájil šéf Klubu vozíčkářů Frýdek-Místek Radomír Krupa, z Kunčiček u Bašky, ojedinělý pokus o objetí celé České republiky na vozíků zvaném „handbike“. Při cestě urazí asi 2 233 km. Jeho pokus je motivován svou podporou smysluplného projektu „Kola pro Afriku“, se kterým by chtěl seznámit při své náročné cestě, co nejširší veřejnost.

Trasa, kterou bude absolvovat je náročná. Prochází horskými úseky a její zdolání vyžaduje nesmírného úsilí, obětavosti a námahy. Všichni si jistě přejeme, aby se Radkovi Krupovi jeho dávný sen o této cestě, na kterou se připravoval několik let, zdařil. Těšíme se, že ho budeme moci přivítat v pondělí 20. srpna na místeckém náměstí, kde svůj závod, jak doufáme, úspěšně dokončí. Mezi těmi, kteří ho přivítají, nebudou chybět ani mnozí občané z jeho rodné obce, spolužáci, přátelé, ale i ti, kteří oceňují jeho nezdolnou houževnatost. Určitě po skončení své cesty se s ním setkáme také v Bašce a rádi bychom u příležitosti listopadové výstavy pořádané k 160. výročí školství v Bašce v sále Kulturního domu, připravili pro veřejnost samostatnou expozici věnovanou jeho cestě po naši republice. I v minulých létech se náročné projekty Radka Krupy setkaly také v Bašce s podporou, například Lašského smíšeného pěveckého sboru, Základní školy z Bašky a dalších spolků. Bylo by velice smysluplné, kdyby jeho myšlenka podporu projektu se setkala s příznivým ohlasem v Bašce a třeba se podaří zorganizovat charitativní večer s kulturním programem, který podpoří tento projekt. Je to výzva, která se určitě setká s ohlasem a podporou mnohých. Těšíme se, že pozvání k účasti na těchto akcí, bude jako čestný host Radek Krupa.

2012-kola-pro-afriku-krupa-01
2012-kola-pro-afriku-krupa-02
2012-kola-pro-afriku-krupa-03
2012-kola-pro-afriku-krupa-04

Video o začátku cesty v Událostech v regionech plus.