tanecniV pátek 16. ledna 2015 se v místním kulturním domě konal 15. ročník PLESU OBCE BAŠKA. Snaha pořadatelů o ozvláštnění programu byla zřejmá a jako hosté plesu jsme ji ocenili.

Před vstupem do sálu pořadatelé připravili milé překvapení – „welcome drink" příjemným lašským likérem Beskydské likérky, což snad žádný příchozí host neodmítl. Pěkná výzdoba sálu, uspořádání stolů aj. detaily nasvědčovaly prožití příjemného večera.

Moderování se ujali osvědčení moderátoři - manželé Feberovi a zahájení plesu podtrhli svým tanečním uměním mladičtí tanečníci z místní základní školy z tanečního klubu pod vedením Simony Švrčkové a Tomáše Hoška.

Hudebními hitovkami pak k tanci lákala frýdlantská kapela R.U.M. a rej na tanečním parketě prozrazoval, jak je fajn zapomenout na denní starosti a krásně se odvázat a pohybově vyřádit. Během večera nás svým tanečním uměním latinsko-amerických závodních tanců potěšila ještě jedna taneční dvojice, která za své taneční kreace sklidila u hostů v sále potlesk.

O lahodnou večeři se postaral kuchařský tým Pavla Kowalczyka z hodoňovického hostince U Čendy a dolní bufet s nápoji a pochutinami byl posílen o bar s míchanými koktejly přímo na sále - trochu exotiky v panující zimě jen prospělo.

2015-obecni-ples-017

Hřeb programu před půlnocí bylo jistě netradiční vystoupení, kdy se ze stropu na sále spustilo lano a moderátory byl uveden vzdušný balet. - okouzlující akrobacie na šálách. Prožitek z tohoto vystoupení byl prohlouben faktem, že akrobatka vystupovala zcela bez jištění a měkčených dopadových ploch. Při závěrečném trojitém vývrutu s kotoulem se bezpochyby i těm nejotrlejším zatajil dech. Následný bouřlivý potlesk vyjádřil díky za tak neobvyklou a dobře provedenou podívanou.

Soutěživé typy ocenili popůlnoční tombolu, jež byla letos bohatá díky štědrým sponzorům. Pro zmínku, mezi hlavními cenami byl například televizor, víkendový wellnes pobyt a další hodnotné ceny. Prostě příjemná akce, snad jen návštěvníků plesu mohlo být více. Ale ti, co přece jen překonali pohodlí v teple domova u televizních přijímačů či co se právě vykurýrovali z virózy a přišli se bavit, jistě nelitovali.

Za účastníky plesu: Eva Šťastná, Ing. Tomáš Břežek

2015-obecni-ples-026
2015-obecni-ples-027
2015-obecni-ples-028