topenistePřipomínáme občanům, že od 1. února 2016 je možno žádat o dotace na výměnu kotlů v rámci tzv. "kotlíkových dotací". Na stránkách Moravskoslezského kraje naleznete podrobné informace. Dále také probíhají semináře pořádané zaměstnanci kraje v obcích, jejichž plán naleznete níže.

Žádosti můžete posílat také poštou a důležité dokumenty budou k dispozici v listinné podobě na obecních úřadech obcí s rozšířenou působností. S dotazy se můžete stále obracet na speciální telefonní linku, kterou může najednou obsluhovat sedm pracovníků úřadu. Existuje také speciální kotlíková kalkulačka“ (ke stažení na www.lokalni-topeniste.cz), která lidem pomůže spočítat, na jakou dotaci mohou dosáhnout, a po zadání určitých parametrů i úsporu s pořízením nového kotle. Od začátku roku je také v přízemí budovy krajského úřadu v Ostravě vyčleněna kancelář, kde mohou zájemci o nové kotle osobně konzultovat s odborníky své záměry.

Informace k připravovanému dotačnímu programu naleznou zájemci na webu www.lokalni-topeniste.cz, se svými dotazy se zároveň mohou obracet na krajskou „kotlíkovou“ linku 595 622 355 a e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Formulář „Žádosti o poskytnutí dotace“ je k dispozici ke stažení od 18. 12. 2015 na webových stránkách www.lokalni-topeniste.cz, je možné si ho vyzvednout osobně v budově Krajského úřadu MSK v Ostravě.