{pgslideshow id=20|width=90|height=59|delay=3000|image=S|pgslink=1}

Obec Baška o třetí adventní neděli připravila vystoupení populární brněnské country skupiny Poutníci. V jeho první části kapela uvedla některé skladby ze svého letošního jubilejního alba „Poutníci slaví 40 live". Jiří Karas, Jan Máca, Jakub Bílý se slovenským hostem souboru Peterem Mečiárem zahráli také nestárnoucí „hity" souboru.

Zazněly tak hity Hotel Hillary, Pojďme se napít, Admirál Nelson, I železo se musí kout a mnohé další. Nechyběla, snad nejpopulárnější skladba, kterou mají Poutníci ve svém repertoáru - Panenka Roberta Křesťana. Společně s kapelou si ji zazpívali návštěvníci koncertu v bašském sále.

V závěru první části koncertu se uskutečnil symbolický křest nového „poutnického CD", tak trochu s nezbytným humorem i recesí. Druhá část koncertu s vánočními skladbami, nechyběly ani koledy - navodila tu pravou vánoční atmosféru. K úplné spokojenosti, možná tak trochu chyběla jen vánoční výzdoba v sále. Snad v příštím roce, kdy si Baška v prosinci 2011 bude jistě chtít důstojně připomenout 25. výročí, které uplynou od zahájení provozu bašského stánku kultury, nejenom bohatým kulturním programem, který určitě umocní i slavnostní vánoční výzdoba všech prostor kulturního domu.

V jeho sále si však měli možnost návštěvníci letošního vánočního koncertu také prohlédnout nejenom kroniku obce, vedenou kronikářkou Bašky Dajanou Zápalkovou, ale i výstavku „Ohlédnutí 2010", připravenou členy kulturní komise. Výstavku, která fotografiemi, plakáty, novinovými články, i korespondencí dává nahlédnout na život Bašky v letošním roce. V roce, který jistě přinesl mnohé úspěchy, ale také nemalé problémy, způsobené nutnou demolicí mostu spojujícího Bašku s Kunčičkami u Bašky.

„Chce být tak připomenutím a poděkováním všem, kteří se podíleli na bohatém životě obce, která si v roce 2010 připomenula 50. výročí, které uplynulo od spojení dříve samostatných obcí Bašky, Hodoňovic a Kunčiček u Bašky v jednu společnou obec Baška," uvedl předseda kulturní komise Jaroslav Šmíd.

Možná, že bude inspirací k tomu, aby i rok 2011- kdy bude v Bašce zahájena nejnáročnější stavba v novodobé historii Bašky - kanalizace, bude dokončen nový most, nebyl život Bašky o nic ochuzen - vždyť k životu obce patří i sportovní dění, kulturně společenský život, lze si jen přát, aby se toto vše podařilo v Bašce zvládnout.

2010-poutnici-01
2010-poutnici-03