Chan Shaolin Si & Dju Su Kung-fu - Dragon Claw Baška

www.dragon-claw.cz

Kořeny stylu Chan Shaolin Si sahají asi o 1500 let zpět do známého kláštera Shaolin, kde vznikly první základy mnoha dnes známých bojových umění. Jeho zakladatelem pro Evropu se stal princ prof. Dr. Si-Gung Ganjuuryn Dschero Khan (10.Toan/Dan), který pochází ze starého mongolského rodu, jehož předkem byl i Čingischán. Od dětství cestoval v doprovodu mnichů po jihovýchodní Asii a učil se bojovým uměním. Později se přes nizozemská koloniální vojska dostal do Evropy a společně s ním znalosti mnoha bojových umění, v nichž získal mistrovské technické stupně. Konečně roku 1974 představil v Německu styl Chan Shaolin Si. Jedním z jeho žáků byl i Si-Gung Klaus Poestges (10.Toan/Dan), který na pozvání Si-Gung Pavla Trošáka (8.Toan/Dan) přicestoval v roce 1986 do obce Bohumín, kde představil tento styl. Od té doby se Chan Shaolin Si rozšířilo hlavně po Severní Moravě. Centra stylu se nacházejí v obcích/městech Dolní Lutyně, Krnov, Karviná, Skalice u F-M a právě naše Baška. Historie našeho oddílu se začala psát v roce 1992, kdy René Kaniok zahájil výcvik ve dvou tělocvičnách místní Základní školy. Za dobu své existence prošlo výcvikem více jak 1200 žáků a oddíl vystřídal několik působišť – ZŠ Baška, Sokolovna Baška a tělocvična OPŘ ve Frýdku-Místku, kde oddíl strávil asi 4 roky a v květnu 2007 se vrátil zpět do Bašky, když zahájil výcvik v objektu Salesiánského řádu „Na Kopečku“ v Hodoňovicích. Výcvik v oddílu v současnosti zajišťují dva trenéři: zakladatel a vedoucí oddílu René Kaniok (4.Toan/Dan) a Lukáš Novák (1.Tjie). Dragon Claw je také spoluorganizátorem mnoha společenských akcí v Bašce – např. Dětský den na Kopečku nebo Beskydská podkova, a mnoha dalších akcí i mimo naši obec, na kterých samozřejmě reprezentuje své bojové umění.

Kontakt Oddílový e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. René Kaniok Mobil: 732 620 287, 777 649 467 E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Lukáš Novák ICQ: 443 850 873 E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.