stastne-vesele-vanoceSobota 3. prosince byla pro Bašku opravdovým svátkem. Ze sálu bašského kulturního domu se ozýval smích, zpěv koled, recitace vánočních veršů, hudba, ale především z tváří desítek dětí i dospělých návštěvníků vyzařovala spokojenost, dobrá nálada.

Obec Baška ve spolupráci s místními sdruženími, spolky a základní školou připravila, tak trochu netradiční předvánoční překvapení, „Setkání u vánočního stromu", daru paní Jany Jaskové z Hodoňovic. Jeho velikost a krásu umocňovaly desítky, snad stovky vánočních světel.

Neméně obdivovaný byl také krásný Betlém, který pro sváteční odpoledne ochotně zapůjčil z kostela sv. Václava v Bašce pan farář Mgr. Radek Drobisz. Jeho postavení bylo záležitostí paní Jany Bělicové a pana RNDr. Martina Čajánka, Ph.D., místostarosty Bašky. Slova paní Ireny Babicové, starostky Bašky, na úvod setkání, byla nejenom poděkováním všem, kteří se na organizaci, programu a průběhu setkání podíleli, ale byla vyjádřením toho, že největší odměnou pro všechny bude, když se letošní předvánoční setkání stane něčím, na co budeme všichni nejenom vzpomínat, ale těšit se již na další v roce 2012.

Dobrá věc se podařila. Děkujeme Všem, kteří nestáli stranou...

Koledy v podání členů Lašského smíšeného pěveckého sboru, stejně tak jako milé vystoupení dětí z bašské školy navodily skutečnou atmosféru blížících se Vánoc.

Hodoňovický Čendaspolek dospělým návštěvníkům připravil nejenom „něco pro zahřátí", ale pozval také k prohlídce Lašské jizby, která dala nahlédnout do vybavení domácností našich babiček a prababiček, bylo se opravdu na co dívat.

Členové turistického oddílu Medvědi spolu s paní Ivetou Pastrňákovou nabídli dětem výrobu vánočních přáníček, ozdob, adventních věnců, ale i pečení cukroví a zdobení perníčků.

Bohatou nabídku hodování připravili místní rybáři, včelaři, senioři, Sdružení pro Bašku.

Poděkování si zaslouží i mnozí další paní Bronislava Blahutová z Kunčiček u Bašky, která věnovala těsta pro pečení s dětmi, místní hasiči, Ondra Hajdušek, úspěšný moderátor setkání, či paní Martina Pavlásková za fotodokumentaci. Pomocnou ruku poskytli také pracovníci obecních služeb, členové kulturní komise i zaměstnanci obce.

vanocniposezeni_003
vanocniposezeni_004
vanocniposezeni_005
vanocniposezeni_006