Od září tohoto roku potká občany naší obce na přechodnou dobu ve dvou místech dopravní omezení z důvodu rekonstrukce Základní školy v Bašce a bezpečnějšího pohybu dětí do náhradních budov.

Jedno dopravní omezení se bude týkat jen chodců v místě mezi kostelem a Základní školou v Bašce. Z důvodu rekonstrukce této školy bude zamezen vstup na chodník před budovou č.p. 119 Baška (bývalá pošta) a chodci budou převedeni na protější stranu silnice přes nově zřízený dočasný přechod.  Chodci mířící do středu obce budou přes silnici převedeni přes druhý dočasný přechod mezi prodejnou Poháry Bauer a OÚ Baška. Stávající přechod před ZŠ Baška bude zachován a převede chodce na původní chodník kolem školy, hasičárny k Bašťance.

Současně bude ve středu obce snížena rychlost na 30 km/h, zakázáno předjíždění a dočasné přechody opatřeny svislým dopravním značením upozorňujícím na nově zřízené přechody.

Toto dopravní omezení potrvá po dobu rekonstrukce zdejší základní školy.

Další dopravní omezení potká občany v Kunčičkách u Bašky před Domem se sociálními byty a Seniorklubem.

Po dobu 2 školních roků (šk. rok 2017/2018 a šk. rok 2018/2019) zde bude platit přechodná úprava provozu spočívající v upozornění na zvýšený pohyb dětí na místní komunikaci. Místní komunikace od odbočky z hlavní silnice k domovu pro seniory bude dočasně sloužit jako přístupová komunikace žákům místní ZŠ k budově náhradní ZŠ umístěné právě v budově domova pro seniory.

Pro zvýšení bezpečnosti chodců bude na této místní komunikaci umístěno dopravní značení „Pozor, zvýšený pohyb dětí na vozovce“. Před vlastní budovou dočasné ZŠ budou na vozovce instalovány demontovatelné zpomalovací prahy, které budou taktéž obousměrně označeny svislým dopravním značením. Současně bude na vozovce v obou směrech před zpomalovacími prahy vyznačeno vodorovné dopravní značení „Pozor děti“.

Pro celou místní komunikaci bude dále platit snížení rychlosti na 30 km/h. Bližší podrobnosti na webu Obce Baška.

Věříme, že se mezi občany naší obce, zejména lokality u Domu se sociálními byty, setkáme s pochopením a porozuměním dané situace a instalované dopravní omezení budou respektovány a bez obtíží dodržovány. Vždyť jsou to dopravní omezení ve prospěch našich dětí.