I letos, kromě závodění, šlo trasu projít běžnou procházkou a přispět tímto pochodem dobré věci.

Se státním svátkem - Dnem vzniku samostatného státu - se v Hodoňovicích pojí tradiční běh ½ šichta na Čupku. I letos, kromě závodění, šlo trasu projít běžnou procházkou a přispět tímto pochodem dobré věci. Sečtením startovného účastníků a darů sponzorů se podařilo získat 12 900 Kč. Tato částka přispěje k dovybavení multifunkčního hřiště za školou v Hodoňovicích.

Již pošesté jsme byli svědky fantastických sportovních výkonů, kdy nejrychlejší závodník Stanislav Najvert uběhl sedm a půl kola. Avšak je třeba smeknout před všemi účastníky tohoto závodu, včetně dětí, které měly svoji „exkurzi na Čupku“ – jednokolový závod. Byli mezi závodníky i takoví, kteří při svém čtyřhodinovém běhu stihli politovat organizátory, že musí po celou dobu závodu stát na jednom místě na kontrolních bodech, zatímco oni uběhli maratonskou trasu s převýšením 1400 m. To je opravdu velká šichta.

I přes náhlé ochlazení byla účast opět velká, celkový počet závodníků byl 94, kategorie „náctiletých“ byla naplněna 12 běžci, z toho byly tři slečny. Ceny byly rozdány, ztuhlé svaly povolily, únava a vyčerpání pominuly. Celá akce se povedla a pro organizátory bylo největší odměnou příslib závodníků, že si přijedou zaběhat i příští rok. Je třeba poděkovat všem dobrovolníkům za organizaci akce, ale především našim skvělým sponzorům a Obci Baška, která běh zastřešovala. Bez štědrosti a podpory všech by to prostě nešlo.

Děkujeme a těšíme se zase za rok na 7. ročníku ½ šichty na Čupku.

Fotogalerie zde: fotografie Vratislav Kryl