Již více než 20 let pomáhám Charitě Frýdek Místek s přípravou Tříkrálové sbírky v naší obci. Začátky nebyly snadné, lidé nedůvěřovali novému projektu a také neznali koledníky. Pomalu se tato sbírka vryla do podvědomí a na kontě se každý rok zvyšovala vybraná částka. Později se lidé už začali informovat, kdy koledníci dorazí a tato akce se stala každoroční samozřejmostí.

V loňském roce vybraná částka překonala dokonce sto tisíc (118 684 Kč) a já měla slzy v očích, když mi to pracovníci Charity volali. V letošním roce si nikdo netroufl odhadnout, jak bude sbírka přijata (drahé energie, potraviny, inflace). O to více byla překvapením vybraná částka, která činila neuvěřitelných 139 894 Kč. V porovnání s obcemi se stejným počtem obyvatel se řadíme mezi nejvyšší příčky. Chtěla bych tímto moc poděkovat koledníkům, kteří po celé roky obcházejí za každého počasí vaše obydlí a hlavně Vám, dárcům, kteří tyto pokladničky naplňujete. Já doufám, že budeme nadále v tradici pokračovat a tuto částku ještě příště pokoříme.

• Baška - 66 581 Kč
  • Kunčičky - 33 529 Kč