Ve čtvrtek 6. října 2022 přijala mladé sportovkyně Julii a Amálii Pallovy, Viktorii Žídkovou a Karolinu Chrápkovou v doprovodu trenérů Jakuba a Miloše Škodových a Veroniky Škodové v zasedací místnosti obecního úřadu starostka Bašky Irena Babicová, aby jim poděkovala za příkladnou reprezentaci obce a zároveň i místní základní školy. Právě tady probíhají každý čtvrtek tréninky karatistů z SHOTOKAN KARATE KLUBU ATTFIS.

O úspěších mladých bašťanských karatistek, které se svými výkony výrazně zapsaly do výsledkových listin Mistrovství světa WHS v pardubické  Enteria Aréně začátkem letošního září, kde dosáhli na mety nejvyšší, jsme již informovali v obecních médiích a periodicích.

„K naplnění svých sportovních snů potřebujete pomoc, radu, povzbuzení. Toho se vám dostává od rodičů, ale také od trenérů. Troufám si říci, že jsou pro vás vším, dávají ze sebe vše, aby vám ukázali cestu k těm nejlepším výkonům, k nejlepším výsledkům, abyste pak všichni společně na stupních vítězů mohli prožívat krásné chvíle naplnění z dobře míněných rad při tréninzích a pocity nezbytného štěstí. Připomínkou toho, že život není jen o sportu, ale je potřeba myslet také na kvalitní vzdělání, budiž vám zázemí a maximální vstřícnost a pochopení pro váš sport v naší místní základní škole,“ uvedla starostka.

Podpisy mladých karatistek i trenérů do obecní Pamětní knihy, Pamětní listy, drobné dárky, perníkové medaile s obecním znakem, slavnostní přípitek šampaňským (pochopitelně nealkoholickým) jen umocnily tyto nevšední chvíle, které si přišli prožít se svými dětmi i rodiče sportovkyň. Nechyběla ani ukázka karatistického umění mladých slečen oblečených v kimonech všem přítomným. Samozřejmě velký potlesk a obdiv k jejich sportovnímu výkonu nechyběly…

Děkujeme karatistkám i trenérům a těšíme se na jejich další skvělé výsledky v turnajích!

Fota: Archiv Zpravodaje Baška

Ocenění karatistek z Bašky (2022)