Ve čtvrtek 1. prosince kolem poledne se stala tragédie, která nemá obdoby a Baškou se ponese dlouho. Našeho občana, teprve 18 letého mladíka zavraždili v kostele. V pátek se tak ve 12h Baškou rozezněly zvony na uctění jeho památky, zároveň lidé u kostela vytvořili pietní místo kam pokládají květiny a hořící svíčky.

Z vraždy mladíka v kostele sv. Václava kriminalisté obvinili dvacetiletého muže. Hrozí mu až 20 let vězení. Policie pro něj požaduje vazbu. Podle policie muž osmnáctiletého mladíka opakovaně fyzicky napadl z osobních důvodů. Proč svého o 2 roky mladšího kamaráda, se kterým sdílel lásku k hudbě a varhanům, zavraždil, není jasné. Způsobil mu zranění, kterým mladík na místě podlehl. Mladý kluk přitom v místním kostele ve středu trénoval na varhany. Domů se však večer již nevrátil, proto ho rodiče začali hledat. V kostele jej rodiče našli až druhý den dopoledne.

Policistům byl nápomocen náš obecní strážník, který měl k dispozici záznamy z kamer. Pachatelem má být o dva roky starší varhaník ze sousedního města. Kvůli tomu, že se násilný čin stal v kostele, je potřeba v chrámu provést kající obřad. Uskuteční se v neděli při dopolední bohoslužbě a povede ho biskup Martin David.

Smrt mladého člověka v kostele nemůže mít slitování. „Nemám slov, byl to hodný kluk, tohle si rozhodně nezasloužil,“ uvedl spolužák. "Všichni jsme si říkali, jak je možné, že v kostele může někdo spáchat tak hroznou věc,“ sdělil další spolužák. „Stala se tragédie, je to velké neštěstí, které nikdo tady nepamatuje,“ řekl starosta Bašky Tomáš Břežek.

Upřímnou soustrast rodině a blízkým.