Ve čtvrtek 5. května 2022 proběhlo v Bašce, v Kunčičkách u Bašky a v Hodoňovicích slavnostní položení květin osvoboditelům naší obce z řad Rudé armády a místních obyvatel, kteří padli v boji proti fašismu na konci 2. světové války, a těm, kteří se nevrátili z koncentračních táborů.

Obřad u památníku v Bašce vedla starostka obce Irena Babicová, aktu se zúčastnili i žáci ZŠ v Bašce, v Kunčičkách u Bašky položil květiny u pomníku místostarosta obce Jan Richter a v Hodoňovicích u pomníku zaměstnanci Obecního úřadu v Bašce a členové Národní domobrany ČR.

Uctění památky padlých hrdinů se zúčastnili ve všech třech částech obce také naši spoluobčané, kteří si připomněli už 77. výročí konce 2. světové války. Obřad provázelo hlášení místního rozhlasu, ve kterém zaznělo, že za osvobození Bašky zemřelo 20 sovětských vojáků a 10 našich občanů. Pietní akt byl zakončen státní hymnou. Starostka obce Baška položila květiny také u pamětní desky ve vestibulu Obecního úřadu a na hrob padlých rudoarmějců na hřbitově v Bašce. Všem občanům, kteří se akce zúčastnili, i těm, kteří si vzpomněli, děkujeme.

kytice 1 kytice 2 kytice 3

kytice 4   kytice 5