Po dlouhém vyjednávání se v termínu 3. – 6. 11. 2022 uskutečnilo setkání hasičů DVD Baška (ostrov Krk, Chorvatsko) s SDH Baška. Program, který naši kolegové absolvovali byl velice nabitý tak, aby poznali krásy samotné naší obce, ale také jeho okolí.

První den ve večerních hodinách dojeli na ubytování penzion Baška voda a poté následovalo setkání v restauraci Bašťanka, kde jsme prolomili ledy a navázali i přes jazykovou bariéru přátelskou atmosféru. Hned druhý den v dopoledních hodinách jsme se společně setkali s vedením naší obce na obecním úřadě, kde naši zahraniční kolegové předali věcné dary vedení a chvíli strávili povídáním o fungování hasičů v jejich obci. Dále následovala prohlídka naší obce. Po příjemné procházce, jsme se přesunuli do pivovaru Koníček, kde jsme absolvovali prohlídku pivovaru s ochutnávkou, která se velice líbila. V odpoledních hodinách byla domluvena návštěva HZS Nošovice, kde byla ukázána technika a prostory, kterou HZS Nošovice disponuje. Ve večerních hodinách, proběhlo přátelské setkání s členy výjezdové jednotky Baška na hasičské zbrojnici, kde jsme ukázali hasičskou techniku, vybavení a povídali si o zásazích a fungování naší výjezdové jednotky a navázali nová přátelství. Návštěva naší hasičské zbrojnice se protáhla a v pozdních večerních hodinách naši kolegové odjeli zpátky na ubytování.

Sobotní den absolvovali výletem po Ostravě ve své vlastní režii. V neděli v ranních hodinách jsme se společně, před hasičskou zbrojnicí v Bašce rozloučili a popřáli šťastnou cestu domů.

Toto setkání jsme pojali jako možnost navázání budoucí spolupráce a věříme že toto setkání nebylo poslední a vedení obce bude pozitivně nakloněno této mezinárodní spolupráci a možná i v příštím roce navštívíme jejich obec my….

HR hasiči z Bašky v Bašce CZ (2022)